Türkiye’de İlk Profesyonel Klasik Araç Ekspertiz Hizmeti Alıcılarla Buluşuyor

Türkiye’de İlk Profesyonel Klasik Araç Ekspertiz Hizmeti Alıcılarla Buluşuyor

İkinci el araç ticaretinde ekspertiz zorunluluğuyla başlayan dönemden itibaren, ekspertiz merkezleri alıcıların uğrak noktası olurken, bu alandaki hizmet çeşitliliği de her geçen gün artmaya devam ediyor. İkinci el araç alım satımında bulunan tarafların ihtiyaçlarına daha geniş bir yelpazede yanıt verebilmek adına, Türkiye’de ilk profesyonel klasik araç ekspertiz hizmeti TÜV SÜD D-Expert tarafından Mart ayından itibaren İstanbul Maslak şubesinde verilmeye başladı.

Klasik araç ekspertizine profesyonel dokunuşla ses getirecek bu hizmet çerçevesinde bir araya gelen  TÜV SÜD D-Expert CEO’su Emre Büyükkalfa ile Antika Otomobil Federasyonu (AOF) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Tayalı, Antika Otomobil Federasyonu üyelerini yakından ilgilendirecek bir iş birliğine imza attı. Söz konusu iş birliği kapsamında, Antika Otomobil Federasyonuüyeleri TÜV SÜD D-Expert Maslak şubesinden alacakları klasik oto ekspertiz hizmetinde büyük avantaj sahibi olacak.

Klasik araçlara duyulan ilginin, araba sevgisinin ötesinde gerçek bir tutku olduğunu belirten Büyükkalfa, “Kurulduğumuz günden bu yana, ikinci el ticaretine dahil olan tüm taraflar nezdinde temin ettiğimiz güven duygusu; tarafsızlık ve bağımsızlık ilkemiz ve uzman kadromuzla inşa ettiğimiz profesyonel yaklaşımımızın nihai ürünüdür. Yeni ürünümüzle, sektörde önemli bir adım atarak, Türkiye’de ilk kez Maslak-İstanbul şubemizde profesyonel olarak verilecek klasik araç ekspertiz hizmetimizi klasik araç tutkunlarıyla buluşturuyoruz. Bu hizmetimizden faydalanmak isteyen tüm alıcılar web sitemiz ya da çağrı merkezimiz üzerinden randevularını kolayca oluşturabilirler. Hedefimiz zaman içerisinde diğer şubelerimizi de profesyonel olarak klasik araç ekspertizi almak isteyen kullanıcılar ile buluşturmak.” ifadelerini kullandı.

Antika Otomobil Federasyonu (AOF) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Tayalı ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tunç Lokmanhekim ise klasik araçlarla ilgili merak edilen konulara değindi. Fabrika standartlarında olması kaydıyla, otuz yaş üstü araçların klasik araç statüsüne girdiğini aktaran ve bu araçların alımında detaylı bir ekspertiz işlemi yapılmasının önemine dikkat çeken Tayalı ve Lokmanhekim “Bir aracın klasik araç klasmanında değerlendirilebilmesi için araçta elektronik aksam olmaması şartı aranır. Ayrıca araçta plastik materyale nazaran krom materyal oranının daha fazla olması, üretim adetinin az olması ya da usta bir tasarımcının imzasını taşıması araçların klasik değerine etki eden önemli hususlar olarak kabul ediliyor. Klasik araçların değerine etki eden bu denli değişken varken, klasik araç alım satımında bulunacak tarafların araçlarını profesyonel ekspertiz sürecinden geçirmelerini tavsiye ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

TÜV SÜD D-Expert, ikinci el araçların mevcut ve geçmiş durumu ile ilgili kesin ve ayrıntılı bilgilendirme sunduğu tarafsız ve bağımsız ekspertiz hizmetini artık klasik araç klasmanı için de sağlayarak, kullanıcıların ihtiyaçlarına daha geniş bir yelpazede yanıt verecek.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

X